Czech Vintage Series

1.3.2018 | Sneaky Homunculus

Czech Vintage Series je dlouholetá tradiční série Vintage turnajů započatá v dobách takřka pravěkých sahajících až k přelomu tisíciletí. Ve své historii si prošla jak obdobími samostatné existence, tak obdobími, kdy jen sekundovala masovějším formátům (Legacy). V současnosti je opět plně nezávislá, jak se ostatně na turnajovou sérii ve formátu, který letos slaví 26. narozeniny, sluší a patří.

Aktuální sezóna je rozdělená do čtveřice turnajů, jejichž termíny velmi přibližně odpovídají ročním obdobím. Místy konání jsou většinou spřátelené MtG herny v Brně, Praze a Ostravě, není ale vyloučena ani občasná zastávka v lokaci zcela nahodilé. Bližší informace o termínech jsou k nalezení v sekci Kalendář turnajů, informace o hernách pak v sekci Kde se hraje.

Původně se Czech Vintage Series hrála bez proxy karet, po testovacím ročníku 2017 s omezeným počtem proxy se nakonec limit zcela zrušil a balíčky mohou obsahovat libovolný počet proxy karet. Kvůli přehlednosti jsou vyžadovány barevně vytištěné proxy. Nejčastěji používané proxy karty (např. Power 9, Mishra’s Workshop apod.) bývají na turnajích k dispozici.

Každá sezóna je samozřejmě završena pomyslnou korunovací celkového vítěze. V současnosti se používá tento způsob bodování: Jednotlivé turnaje Czech Vintage Series se hrají bez vyřazovací části (pořadí podle standingů). Za každý vyhraný zápas dostane hráč 3 body, za každou remízu 1 bod. Na konci roku se body sečtou, případnou shodu bodů rozhodnou pomocná hodnocení, z nichž nejdůležitějším je počet odehraných turnajů (více = lépe). Nejlepších osm hráčů si následně zahraje o zcela poslední body sezóny ve finálovém miniturnaji, který nemusí být čistě Vintage. Už jsme si vyzkoušeli např. draft Eternal Masters (palec nahoru) nebo 2HG Vintage (palec dolů); co zajímavého či pochybného přijde letos, to se teprve uvidí.

Máte-li dotaz či připomínku týkající se Czech Vintage Series, nebo máte decklist či fotky k Vintage se vztahující, které pokládáte za zveřejněníhodné, neváhejte a využijte možností, které nabízí elektronická pošta: mtg@czeternal.cz.